zan_dem_iran@hotmail.com   غلیان خشم مردم آمریکا، سیستم نژاد پرست و فاشیستی را به چالش طلبیده است!      سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
06 Jun 2020
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
  برگشت   کانادا
گزارش تظاهرات علیه سفر روحانی به نیویورک و علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی

گزارش تظاهرات علیه سفر روحانی به نیویورک و علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی

چهارشنبه ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷

 

فعالین سازمان زنان هشت مارس به همراه برخی دیگر از فعالین سازمان‌ها و احزاب اپوزسیونِ چپ، کمونیست، آزادی‌خواه و ... روز چهارشنبه ۲۰ سپتامبر در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک حاضر شدند تا تظاهراتی در اعتراض به سفر روحانی به نیویورک ـ برای شرکت در هفتاد و دومین اجلاس این مجمع ـ سازمان‌دهی کنند. جمعیتِ چندین هزار نفره از ایرانیان که از شهرهای مختلف آمریکا و کانادا گرد آمده بودند یک‌صدا فریاد می‌زدند: «مرگ بر جمهوری اسلامی!» و هم‌چین شعارهایی برای «آزادی زندانیان سیاسی!»، «مخالفت با اعدام» و ... نیز طنین‌انداز بود و عکس‌هایی از اعدامیان دهه‌ی شصت که با گل‌های قرمز پوشیده شده بود و تلی از دمپایی‌ها که سمبل قتل‌عام زندانیان سیاسی دهه‌ی شصت و سال ۶۷ بود.

در این تظاهرات همچنین عکس‌هایی از زندانیان سیاسی و غیرسیاسی که امروزه در زندان‌های جمهوری اسلامی به سر می‌برد و خصوصاً کسانی که در اعتصاب غذا هستند، نیز دیده می‌شد؛ هم‌چنین عکس‌هایی از محمدعلی طاهری، فعالین حقوق بشر، زندانیان اقلیت‌ مذهبی و ملی و ... نیز وجود داشت و کاملاً مشخص بود که شرکت‌کننده‌گان از طیف‌های مختلف سیاسی هستند؛ اما برای ما فعالین سازمان زنان هشت مارس روشن بود که دلیل حضور ما مبارزه‌ برای سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و مرزبندی روشن و قاطع با کلیت جمهوری اسلامی و هم‌زمان با کلیه‌ی امپریالیست‌های مردسالار ازجمله آمریکا است و این موضوع مرز سیاسی روشنی بین ما و بسیاری از نیروهای طرفدار دخالت و حمایت آمریکا برای سرنگونی جمهوری اسلامی در آن جمع ترسیم می‌کرد. ما هم به‌نوبه‌ی خودمان تلاش کردیم که ضمن تقویت این مبارزه، صدای بخش وسیعی از فرودستان ایران یعنی زنان باشیم و روشن کنیم سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی در ایران اولین گام رهایی زنان است و به همین دلیل ما با نماینده‌گان این نظام ضد زن در هرجایی از کره‌ی زمین بی‌وقفه مبارزه خواهیم کرد.

فعالین سازمان زنان هشت مارس (ایران – افغانستان) – کانادا

۶ اکتبر ۲۰۱۷

 

 


 

 

 
 تعداد صفحه: 5  تعداد رکورد: 81  صفحه: 1 1    2    3    4    5   
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2020 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠