zan_dem_iran@hotmail.com   قتل‌عام زندانیان سیاسی دهه ۶۰ و تابستان خونین ۶۷ را هرگز فراموش نمی کنیم و هرگز نمی بخشیم      سازمان زنان هشت مارس (ايران - افغانستان)
 
12 Aug 2020
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
  برگشت   دیگر سایت ها
دختر مصری كه توسط نيروی های ارتش عريان شد گفت: من از حقم نمی گذرم

دختر مصری كه توسط نيروی های ارتش عريان شد گفت: من از حقم نمی گذرم

 

http://www.youtube.com/watch?v=mnFVYewkWEY&skipcontrinter=1

 

 خانم «غاده کمال عبدالخالق» فعال مصری که چند روز پیش حمله خشونت بار نیروهای ارتش مصر به او و عریان کردنش در نزدیکی میدان التحریر قاهره، به یکی از جنجالی‌ترین و مهمترین اخبار جهان عرب تبدیل شد، تاکید کرد که راهپیمایی آنان مسالمت آمیز بوده و از ارتش شکایت خواهد کرد.

 وی که عضو "جنبش ۶ آوریل" است، در اولین اظهار‌نظر در مورد چگونگی و ماجرای حمله نیروهای ارتش به او، گفت: در کنار تعدادی از دوستان و معترضان، به صورت مسالمت‌آمیز در حال شعار دادن بودیم. ناگهان سربازان ارتش به سمت ما حمله کردند. تلاش کردم فرار کنم اما چهار سرباز مرا گیر انداخته و شروع کردند به زدن من.

 او در ادامه افزود: یکی از آنها موی مرا گرفت و سرم را کشید. روی زمین افتادم. دیگری شروع کرد به پاره کردن پیراهن من. بدون شک خیلی از افراد در سراسر جهان این صحنه را دیدند زیرا بسیاری از شبکه‌های خبری و ماهواره‌ای و نیز سایت‌های اینترنتی آن را پخش کردند. همه اعتراف می‌کنند که رفتاری غیر‌اخلاقی و وحشیانه بود.

خانم «غاده کمال عبدالخالق» همچنین گفت: حتی بعد از عریان‌کردن بدن من مقابل دید همگان، شروع کردند به کشیدن من روی زمین. به فریاد و اعتراض تظاهر‌ات‌کنندگان نسبت به چنین کاری، اهمیت ندادند در حالی که این حادثه در مقابل درب اصلی پارلمان مصر رخ داد. بدن عریان مرا به یک ساختمان در همان نزدیکی بردند. در آنجا یک سرتیپ از افسران ارتش حضور داشت. یکی از سربازان خطاب به آن افسر گفت "این همان دختری است که به شما فحش می‌داد". بعد از آن بی‌هوش شدم.

 وی در ادامه گفت: دقایقی بعد به هوش آمدم و پزشکی را بالای سرم دیدم، البته نه در بیمارستان بلکه در یک مرکز پزشکی میدانی، که در نزدیکی محل درگیری بنا نهاده شده بود. با ترس شروع کردم به فریاد زدن و گفتم "مرا تحویل سربازان ارتش ندهید". اما پزشک مرا آرام کرد و گفت "تو آزاد هستی، آنها اینجا نیستند و با تو کاری ندارند."

 «غاده عبدالخالق» در پایان گفت: من از حقم نمی‌گذرم. از آن سربازان ارتش در دادگاه شکایت خواهم کرد زیرا من فردی بی‌گناه هستم. تنها گناه من این بود که در تظاهرات مسالمت‌آمیزی شرکت کرده‌ام که خواستار پایان دادن به حکومت نظامیان و روی کار آمدن غیر‌نظامیان است. بنده نظامیان را مسئول درگیری‌ها و کشتارهای جاری در قاهره می‌دانم.

 گفتنی است روز گذشته خبری در رسانه‌های مصری منتشر شد مبنی بر اینکه یک مؤسسه غیر‌دولتی مدافع حقوق بشر، ده هزار دلار جایزه برای دستگیری سرباز اصلی حمله‌کننده به «غاده کمال عبدالخالق» تعیین کرد.

 
 تعداد صفحه: 23  تعداد رکورد: 448  صفحه: 1       1    2    3    4    5    6    7    8    9    10         
 
  سازمان زنان 8 مارس (ايران - افغانستان)  © *** 2020 - 1998   8mars.com   *** استفاده از مطالب سايت هشت مارس با ذکر ماخذ آزاد می باشد٠